Serwis ten wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Pliki będą umieszczane na Państwa urządzeniu. W każdy momencie mogą Państwo zmienić ustawienia Państwa przeglądarki. Korzystanie z niniejszej witryny oznacza akceptację postanowień zawartych w Polityce prywatności
   ZAMKNIJ

O przedszkolu

Przedszkole mieści się  w miejscowości Rosocha 11, gm. Osiek Mały. Placówka przygotowana jest do przyjęcia dzieci zgodnie z obowiązującymi przepisami o zapewnieniu higienicznych i bezpiecznych warunków pobytu. W przedszkolu są  dwie przestronne, słoneczne sale wyposażone  w nowoczesne zabawki i pomoce dydaktyczne służące do zabaw twórczych i dowolnej aktywności dzieci. Dzieci mają tu doskonałe warunki do zabawy, nauki,  kształtowania zainteresowań i zdobywania nowych umiejętności.

Nasze przedszkole

NR 5 szatnia

Nr 6   łazienka

nr 4 szatnia

nr 3

Nr 1 sala

nr 7  łazienka

Plac zabaw i ogródek

Obok przedszkola znajduje się  bezpieczny plac zabaw, który umożliwia dzieciom wesołe zabawy na świeżym powietrzu.

nr 8 plac zabaw

nr 9 plac zabaw

Dzieci uprawiają ogródek kwiatowo warzywny.

nr 10

11

CZAS PRACY PRZEDSZKOLA

Do przedszkola czynnego od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 16.00 uczęszczają dzieci w wieku 3 do 6 lat.

Godziny posiłków:

• Śniadanie  8:40
• II śniadanie 10:10
• Obiad 13:15
• Podwieczorek 14:55

Posiłki do przedszkola dostarcza firma zewnętrzna zapewniająca zbilansowaną dietę przystosowaną  dla dzieci w wieku przedszkolnym. Podczas posiłków zgodnie z podstawą programową kształtowane są  czynności samoobsługowe  i nawyki  kulturalne.

Nauka i zabawa 

Zajęcia w przedszkolu prowadzi się według ramowego planu dnia. W godzinach od 8.00 d 13.00   realizowana jest   podstawa programowa zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej.

Zapewniamy raz w tygodniu bezpłatne zajęcia dodatkowe:

  • język angielski,
  • rytmikę,
  • opiekę psychologa i logopedy.

KADRA PEDAGOGICZNA

Placówka zatrudnia wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, która czuwa nad bezpieczeństwem dzieci oraz tworzy klimat sprzyjający pełnemu i harmonijnemu rozwojowi wychowanków. Indywidualne podejście nauczycieli do każdego dziecka pomaga im w codziennym zdobywaniu wiedzy. Zajęcia są prowadzone nowatorskimi metodami przez nauczyciela, którego wspiera asystent.
Kadrę pedagogiczną tworzy zespół wykwalifikowanych, kreatywnych i przyjaznych dzieciom nauczycieli dbających o ciepłą atmosferę, bezpieczeństwo dzieci oraz klimat sprzyjający pełnemu i harmonijnemu rozwojowi wychowanków

Rozwijanie umiejętności przyrodniczych.

nr 13

nr 15

nr 14 z. przyrodnicze

nr 13 (2)

Rozwijanie umiejętności artystycznych.

18

16

17    

  Rozwijanie umiejętności ruchowych.

20 zabawy ruchuowe

19 zabawy ruchowe       

Rozwijanie umiejętności teatralnych

21

Przedszkole realizowało szereg ciekawych projektów:

 „Akademia Zdrowego Przedszkolaka” – celem realizacji projektu było   utrwalenie wśród rodziców, dzieci oraz personelu przedszkolnego wiedzy o tym, jak zdrowo się odżywiać, dbać o bezpieczeństwo dzieci w domu i poza nim oraz jak zapobiegać chorobom.

22 cerytfikat Akademia Zdrowego Przedszkolaka

Eko-Kraina” – celem realizacji  programu było  eko żywienie, nauka  wybierania zdrowych posiłków i umiejętność ich przygotowywania oraz nauka  oszczędzania energii, umiejętność segregacji odpadów, a ponadto  zachęcanie dzieci do aktywności,  zgodnie z hasłem „Ruszam się – jestem zdrowy”.

23certyfikat Eko Kraina

„Bezpieczne przedszkole 2015”  ideą programu było  wpojenie dzieciom  nawyków bezpieczeństwa w placówkach przedszkolnych, domach, na placach zabaw w kontakcie z przyrodą oraz nauka elementarnych zasad ruchu drogowego.

2 4 certyfikat Eko Kraina (2)

Akcje charytatywne 

 „Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę”- zbiórka karmy dla schroniska.

„Góra Grosza”-podjęcie współpracy z Towarzystwem „Nasz Dom”.

„Zostań Super Zakrętakiem”  zbiórka plastikowych nakrętek na rzecz stowarzyszenia „Łódzkie Hospicjum dla Dzieci”.

Współpraca z rodzicami środowiskiem lokalnym.

Rodzice

25

26

Policja

27

28

Straż pożarna

29

30

Leśniczy

32

31

Pielęgniarka

34

33

 

Biblioteka

36

35

Zapraszamy do galerii zdjęć!

37